"Bądź turystą w swoim mieście" - Jagódki na Wawelu

Jagódki dołączyły do miejskiego projektu "Bądź turystą w swoim mieście'. Ubrani w odblaskowe kamizelki w pełnym reżimie sanitarnym wyruszyliśmy zwiedzać Kraków. Pierwsze spotkanie rozpoczęliśmy od legendy o naszym słynnym Smoku Wawelskim.Słuchaliśmy bardzo dokładnie tej opowieści, pomimo tego iż każdy z nas doskonale zna jego historię. Pani Ela-nasza Pani przewodnik zabrała nas na Wzgórze Wawelskie. Wiemy już teraz dlaczego niektóre wieże są złote i kto Je ufundował. Jesteśmy odważnymi przedszkolakami i każdy z nas pomimo strachu i lęku wysokości pokonał swoje słabości i wspólnie wdrapaliśmy się na wieże, żeby poznać historię słynnego dzwonu Zygmunta. Niektórzy z nas bali się, ale my jesteśmy z nich bardzo dumne że dali radę ;)
Kolejnym punktem zwiedzania były wnętrza Katedry Wawelskiej a w niej umieszczone grobowce polskich władców. Dzięki ogromnej wiedzy Pani Eli wiemy czyje kości wiszą nad drzwiami wejściowymi. Z wielką niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

Relacja 2021-05-29, 14:56 | autor: Barbara Kowalska