Code Week sprawozdanie

W grupie Jagódek przyłączyliśmy się do europejskiego wyzwania Code Week - Cała Polska Programuje. Pracowaliśmy podczas zajęć popołudniowych ale to nie przeszkadzało w tym, aby świetnie się bawić. Pierwszy tydzień minął nam bardzo szybko ale było bardzo ciekawie. W pierwszy dzień pracowaliśmy na macie do kodowania. Mogliśmy przy pomocy strzałek wybierać te rzeczy, które są dla nas zdrowe. Każdy mógł spróbować swoich sił w zakodowaniu swojej drogi.
Drugi dzień to spotkanie z muzyką. Muzyczny kod bo taki był temat przewodni. Do realizacji tego zadania wykorzystaliśmy kolorowe bum bum rurki oraz kolorowe kubeczki. Kodowaliśmy muzykę i graliśmy na kolorowych rurkach. Teraz już wiemy po co na sali te kolorowe rury.
W następnym dniu poznaliśmy małe sprytne roboty - ozoboty, oraz robota o imieniu DOC. Naszym zadaniem była zabawa w konstruktorów. Rozpoczęliśmy od budowy miasta z klocków. Do tego zbudowaliśmy z pomocą specjalnych puzzli do ozobota drogę. Dodatkowo wykorzystywaliśmy puzzle z kodami QR, które wcześniej z pomocą tabletu zaprogramowaliśmy aby pokazywały nam różne konstrukcje, samolotu czy balonu. Efekt w galerii zdjęć.
Kolejne dni to sprawdzanie położenia przedmiotów oraz zabawy z kolorowymi kubeczkami.
Od poniedziałku kolejny tydzień z kodowaniem

Relacja 2020-10-04, 15:04 | autor: Barbara Kowalska