Filharmonia Krakowska dla dzieci

Już w najbliższą niedzielę, 21 czerwca, o godz. 15:00, rozpocznie się cykl koncertów internetowych „Filharmonia Krakowska w Twoim domu", dofinansowanych z programu „Kultura w sieci" Narodowego Centrum Kultury. Podczas pierwszego koncertu serii, dedykowanego najmłodszym melomanom, zaprezentowany będzie „Piotruś i wilk" Siergieja Prokofiewa oraz Suita „Dziadek do orzechów" Piotra Czajkowskiego – w opracowaniu na kwintet dęty.

W koncercie udział wezmą instrumentaliści na co dzień grający w Orkiestrze Filharmonii Krakowskiej: Natalia Jarząbek – flet, Paweł Nyklewicz – obój, Michał Poniżnik – klarnet, Wojciech Turek – fagot oraz Marek Gumiela – waltornia. Narratorem bajki będzie Piotr Krasnowolski. Koncert poprzedzi słowo wprowadzające Mateusza Borkowskiego.

„Filharmonia Krakowska w Twoim domu!" to inicjatywa mająca za zadanie zachowanie ciągłości oferty kulturalnej Filharmonii Krakowskiej do końca jubileuszowego 75. sezonu artystycznego oraz w miesiącach wakacyjnych. W serii znajdzie się 8 wydarzeń koncertowych, które odbędą się na przestrzeni miesięcy od czerwca do września włącznie.

Każdorazowa emisja wydarzenia muzycznego jest nieodpłatna i odbędzie się za pośrednictwem kanałów komunikacji Filharmonii Krakowskiej na Facebooku, w serwisie YouTube oraz poprzez stronę internetową instytucji. Wykonawcami koncertów będą muzycy instrumentaliści i chórzyści Filharmonii Krakowskiej oraz artyści współpracujący z instytucją, każdy koncert poprzedzony zaś będzie wprowadzeniem merytorycznym.

Komunikat 2020-06-19, 23:00 | autor: Barbara Kowalska